XII Konkurs Czytelniczo-Literacki 2026

przez admin

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Konkursie Czytelniczo-Literackim, organizowanym przez CE LECTURA. Konkurs miał na celu przede wszystkim rozwijanie kompetencji czytelniczych, upowszechnianie czytelnictwa oraz promowanie młodych talentów literackich i plastycznych. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowały dwie klasy. Uczniowie klasy VIII przystąpili do testu sprawdzającego znajomość lektur szkolnych, m.in. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz…

Jak nie czytam jak czytam

przez admin

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do sięgania po książki w czasie wolnym. W ramach wydarzenia uczniowie podczas przerwy odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie mieli możliwość wybrania książek odpowiadających ich zainteresowaniom. Wśród wybranych lektur znalazły się zarówno pełne przygód…