Szkoła Podstawowa w Lisiowólce otrzymała środki finansowe w kwocie 30 000 zł z Rządowego Programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w katalogu wyposażenia, który zawiera wyposażenie podstawowe (od 1 września 2022 wszystkie szkoły podstawowe muszą posiadać wyposażenie podstawowe), jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Lista pomocy zakupionych w ramach programu
„Laboratoria przyszłości”

1. Drukarka 3d + filamenty (niebieski, czerwony, szary, żółty, biały, złoty)

2. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1

3. Zestaw edukacyjny Arduino

4. Statyw do aparatu i kamery

5. Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką

6. Mikrofon kierunkowy Saramonic SR-M3

7. Gimbal do aparatów i smartfonów FeiyuTech G6 Max

8. Aparat fotograficzny Canon PowerShot G7 X Mark II

9. LEGO® Education SPIKETM Prime – zestaw podstawowy

10. LEGO® Education SPIKE™ Essential

11. Photon Moduł Robotyka i kodowanie

12. Photon Modul Al Junior

13. BeCreo zestaw z mikrokontrolerem

14. Aparat z funkcją kamery Canon M50 Mark II z obiektywem M15-45mm + karta pamięci

Więcej o programie na naszej stronie kliknij tutaj

Więcej o programie na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/laboratoria