W ten szczególny dzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się apel, na którym pokazaliśmy jak bardzo jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnym kraju. Było pięknie, patriotycznie, podniośle i dostojnie.

Rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego po czym dzieci deklamowały wiersze oraz gremialnie śpiewały stare wojskowe piosenki. Uczniowie zabrali nas w podróż po naszym kraju przy wtórze oprawy graficznej prezentującej poszczególne regiony naszej pięknej Rzeczpospolitej.

Na koniec uroczystości zabraliśmy ze sobą flagi oraz znicze i udaliśmy się pod pomnik Eugeniusza Sokalskiego – dawnego nauczyciela, który został zamordowany w Katyniu.

Naszych uczniów do uroczystości przygotowali: Pani Teresa Kowalczyk, Pan Krzysztof Kowalczyk oraz Pani Iwona Babicz-Kalinowska.

Poniżej krótka fotorelacja.