W miniony piątek w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod tytułem „Noc Bibliotek”. W ramach tegorocznej akcji chętni uczniowie przygotowali prace plastyczne przedstawiające ulubione książki a następnie po krótce opowiedzieli o najważniejszych wrażeniach towarzyszących im podczas czytania danej pozycji. Zarówno młodsi jak i starsi wychowankowie zaprezentowali swoje ulubione tytuły. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji ale przede wszystkim dostaliśmy dodatkową zachętę do spędzania wolnego czasu w zaciszu domowym z ulubiona książką.

Hasłem tegorocznej akcji jaki można było wyczytać na plakatach to „Absurd nie czytać”. Podpisujemy się pod tym oboma rękami. Przeprowadzona akcja w naszej szkole pokazała, że bez względu na wiek i zainteresowanie danym gatunkiem literackim, bądź innym czytać jest warto i absurdem jest wymówka, że nie mam czasu lub nie mam nic ciekawego.

Na koniec dla wszystkich uczestników organizator przewidział niespodziankę. Każda osoba przedstawiająca swoją książkę otrzymała okolicznościową zakładkę oraz naklejkę. Na tym jednak się nie skończyło, albowiem nagrodą finalną była możliwość obejrzenia filmu animowanego dostarczanego przez organizatorów. Były to „Przygody Taty Muminka”. Mimo, że to tylko bajka, to jednak nawet starsi widzowie mogli mogli czerpać mądrość z tego o czym opowiadał tato Muminka.

Całość akcji w naszej szkole pilotowała i prowadziła Pani Barbara Samociuk.