Gabriela Świć, Wiktor Gaja, Nikola Siemionek, Marcel Wilczyński – to nasi uczniowie którzy zasługują na szczególne gratulacje. Gabrysia wraz z Wikorem wzięli udział w Memoriale Urszuli Marciniak – to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Organizatorem lubelskich zawodów jest Katedra Nauczania Matematyki i Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie.

Organizatorem głównym Memoriału jest Fundacja Matematyków Wrocławskich, współpracująca z Wydawnictwem Logi.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło sześciu uczniów. Do finału zostali zakwalifikowani Wiktor Gaja i Gabriela Świć. Finał konkursu odbył się 25 marca 2023r. w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curii Skłodowskiej.

Rozgrywki finałowe, w których uczestniczyli Gabrysia i Wiktor składały się z trzech 45-minutowych rund o rosnącym stopniu trudności. Oboje bardzo dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem różnych łamigłówek i zadań logicznych. Zwycięzcą lubelskiego Memoriału Urszuli Marciniak w kategorii „Młodzicy”, zajmując pierwsze miejsce została Gabriela Świć.

Nikola Siemionek brała udział w VII Memoriale Pływackim im. Profesora Rudolfa Probsta z Radzynia Podlaskiego i zaprezentowała na nich bardzo trudną technikę pływacką „delfina” – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Marcel Wilczyński zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii juniorów do 50 kg.

Gratulujemy wszystkim uczniom, jesteśmy z Was bardzo dumni. Gratulacje i wielki szacun dla waszych rodziców za trud i wysiłek. Życzymy dalszych sukcesów.